Park Rozrywki Tajemnicza Solina

4,7/5

Opis

Magiczne stworzenia, które zamieszkują teraz Tajemniczą Solinę – Biesy i Czady – opowiadają m.in. o tym, skąd wzięła się nazwa tego regionu i o jego tajemnicach. Na dzieciaki czeka mnóstwo atrakcji: plac zabaw, tor przeszkód, labirynt, zjeżdżalnie. Będąc przy kasie, warto zabrać ze sobą specjalną mapkę, bo za każde wykonane zadanie z listy otrzymuje się pieczątki. Do wspólnej zabawy zachęcają też rusałki, które zapraszają do tańca, puszczania baniek czy grania na instrumentach. Swoich sił można również spróbować w rycerskim fachu. Chwili wytchnienia można poszukać w mieszczącej się tutaj kawiarni, w wielu miejscach znajdziemy też małe punkty, w których można kupić przekąski.

 

Czady

Czady to sympatyczne stworki wywodzące się z mitów i podań bieszczadzkich. Żyją blisko człowieka, generalnie wszędzie tam gdzie znajdują się ludzkie osady. Czady są zwinne i sprytne. Potrafią chodzić po drzewach, wysoko skakać, znają się na grzybach i roślinach. Kochają śpiew i taniec. Opanowały tez zdolność telepatii. Pomagają zagubionym podróżnikom dotrzeć do celu. Przyjaźnią się ze zwierzętami.

Biesy

Biesy w pradawnych czasach poruszały się swobodnie po Tajemniczej Solinie. Używały czarnej magii i stwarzały zagrożenie dla wędrowców. Sprytne Czady nie mogły biernie się temu przyglądać i uwięziły je pod ziemią. Jednak spacerując po Tajemniczej Solinie należy zachować czujność.

Olbrzymy i Czuhajstry

W świecie Tajemniczej Soliny pojawiają się dwa rodzaje olbrzymów. Pierwsze to istoty, które istniały od zawsze, dlatego nikt nie wie skąd się pojawiły. Olbrzymy to jak nazwa wskazuje istotny o bardzo dużym wzroście, przewyższające nawet drzewa. Posługują się prostymi narzędziami wykonanymi z drewna i kamienia. Czuhajstry natomiast mają postać podobna do człowieka , kochają muzykę i taniec. Charakteryzują się wielką siłą. Potrafiły zwabić każdego do tańca za pomocą pierwotnych instrumentów.

 

39zł

/ Normalnyy

32zł

/ Ulgowy